Diz Ağrısı Olan, Diz Protezi Ameliyatı Hastaları İçin Ayağa Kaldıran Hasta Koltuğu

Diz rahatsızlığı olan veya diz protez ameliyatına ihtiyaç duyan kişilerin en büyük sıkıntıları, koltuktan ayağa kalkmada veya koltuğa oturmada zorluklardır.

Eurostrong hasta koltuklarıyla, koltuktan kalkmak, hastalar için son derece güvenli ve kolay olmaktadır. Tek bir düğmeye basarak ayağa yavaşça ve güvenli bir biçimde kalkabilirler. Oturmak içinde bu özellik kullanıla bilinir. Oturmadan önce kumanda ile

Diz ağrısı olanlar, ayağa kalkmakta zorlananlar için Ayağa Kaldıran Hasta Koltuğu

koltuğu ayağa kaldırma pozisyonuna getirip dayandıktan sonra kumandadan, indirme düğmesine basarak, güvenli ve rahat bir biçimde oturabilirler.

Diz protez ameliyatı olduktan sonra ise, iyileşme sürecinde, yine oturmak veya kalkmakta hastalar zorlanmaktadır. Ayağa kalkarken genelde, birisi koltuktan tutunarak yardımcı olmaktadır. Fakat bu şekilde kalkarken fazla hızlı veya dize zararlı bir biçimde kalkılabilmektedir. Eurostrong hasta koltuklarında ise son derece güvenli bir kalkış sağlanmaktadır. Hastalar kimsenin yardımına ihtiyaç duymadan kendileri ayağa kalkıp, tekrar oturabilmektedir.

Diz protez ameliyatı sonrası doktorlar tarafından birçok hareket, egzersiz ve yürüyüş programı verilmektedir. İyileşme için bu programlara uymak büyük önem taşımaktadır. Birçok hasta doktorlar tarafından tavsiye edilse de ayağa kalkma zorluğundan yürümek veya doktorun tavsiye ettiği hareketleri ihmal etmektedirler. Eurostrong koltuk sahibi olanlar ise tek bir düğmeye basarak ayağa kalkmakta istediği anda geri oturabilmektedirler.

Protez ameliyatı sonrası dizlerin yük bindirmeden hareket ettirmeleri iyileşme

hasta koltuğu

sürecine faydalı olabilmektedir. Eurostrong hasta koltuklarında, oturduğunuz yerden kumandayla ayak kısmını havaya kaldırıp indirebilirsiniz. Böylece dizlere ağırlık binmeden hareket ve egzersiz imkanı sağlanmaktadır.

Birçok doktor diz rahatsızlığı olan, Romatoid Artrit hastalığı olan hastalara, ayağa kaldıran hasta koltuklarından almalarını önermektedir. Hatta birçok ortopedi doktoru, muayenehanelerine bizim koltuklarımızdan alıp koymak da, dizinden rahatsız hastalar geldiğinde, kumandası ile rahatça hastaların oturup kalkmalarını sağlamaktadırlar.

Birçok diz rahatsızlığı veya diz protez ameliyatı olan hastalar ayağa kaldıran hasta koltuklarımızı kullanmakta ve çok memnun olduklarını belirtmektedir.