Eurostrong televizyon koltukları piyasadaki en konforlu, rahat ve üstün özellikleri olan koltuklardan biridir. Fiyatı aynı özelliklerdeki piyasada bulunan tv koltuklarının hemen hemen yarısı kadardır.

 Eurostrong Tv Koltuğu Özellikleri

Oturması çok rahat bir koltuktur.

Üstüne oturduğunuzda rahatlığına şaşıracaksınız. Televizyon seyretmek veya dinlenmek için ideal koltuklar olup istendiğinde dümdüz hale getirilerek yatak gibi kullanılanilir.

Gerçek deridir.

Tüm oturulan kısımlar, sırtı, kol koyma yerleri vs. gerçek inek derisdir. Gerçek derinin kumaş veya suni deriye göre birçok üstünlüğü bulunmaktadır. Gerçek deri yumuşaktır, dayanıklıdır, bozulma hemen hemen hiçi olmaz, yüzeyi hava alır ve nefes alma özelliği vardır, doğal olduğu için sağlıklıdır, nefes alabildiği için serin tutar terletmez, bir miktar esneme özelliği vardır.

Televizyon koltuklarında genelde gerçek derinin çok az kullanılmasının nedeni üretim maliyetini çok artırmasıdır. Eurostrong koltuklarda gerçek deri olan koltuklar bile çok uygun fiyatlarla satılmaktadır.

Gerçek deri dışında çok kaliteli mikrofiber kumaş seçeneğimizde mevcuttur.

 

AyaK Kısmını Kaldırma ve Sırtı Yatırma Özelliği

Baba koltuğuna oturduğunuzda, koltuğun sırtını geriye doğru, ayak tarafınıda yukarı doğru hareket ettirebilirsiniz. Bu hareketler koltuğun kumandası ile kontrol edilmektedir. Aynı zamanda hareket ettirirken istediğiniz poziyonda bıraktığınızda, koltuk o şekilde kalır.

tv koltuğu ayağa kalkmış halde

Ayağa kaldırma özelliği (Rehabilitasyon koltuğu)

Eurosrong tv koltuklarında ayağa kaldırma özelliği bulunmaktadır. Bu özellik sayesinde ayağa kalkmakta zorluk çeken kişiler, hiçkimsenin yardımı olmadan rahatça ayağa kalkarak

yürüyebilirler. Bu özellik kumanda ile kontrol edilmekte ve tek bir düğmeye basılı tuturak, koltuğun öne doğru yükselmesi sağlanmaktadır. Bu özellik sayesinde aynı zamanda oturmakta zorluk çeken kişilerde rahatlıkla koltuğa tek başlarına oturabilmektedir. Diz rahatsızlığı olanlar, romatizma hastaları, yaşlılar vs. tarafından bu özellik çok tercih edilmektedir.

Modeller

İki farklı modeli bulunmaktadır. Bu iki modelde mekanizmalar ve özellikler aynıdır farkları sırt kafa ve kol koyma yerlerinde bir modelde konfor için çift kat daha kabarık yastıklar bulunmaktadır.  Sprit modeli Dream modelşi ile arasındaki fark. Dream biraz daha geniş ve üst kısmı ile boyun bölgesi bir miktar daha uzundur. Kol koyma yerlerinde kabarıklık ve yumuşaklık daha fazladır. Sprit modeli daha dardır ve yer sıkıntısı olan kişiler için, çok az yer kaplayarak konfor sağlamaktadır.

Eurostrong hasta koltugu sprit ayağa kaldıran koltuk hasta koltuğu

Renkler

Gerçek deri olarak iki renk mevcuttur: Kahverengi ve Beyaz

Kumaş olarak Kahverengi mikrofiber kumaş bulunmaktadır.