Eurostrong Ayağa Kaldıran Hasta Koltuğu

Eurostrong Hasta Koltukları, yaşlılar, ayağa kalkmakta zorlanan insanlar, ALS hastaları, Alzheimer, Demans, Diz rahatsızlığı olanlar, Kalça rahatsızlığı olanlar, diz veya kalça protezi ameliyatı olanlar, Bel fıtığı, omur rahatsızlıkları olanlar, romatizma ve romatoid artrit hastaları vs. gibi bir hastalığı olan kişiler için son derece gerekli ve hayatlarını kolaylaştırıcı bir üründür.

Eurostrong Hasta Koltuklarının Romatoid Artrit ve Romatizma Hastaları için olan faydalarını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

eurostrong hasta koltuğu

Eurostrong Hasta Koltuklarının (Engelli Koltuklarının) Özellikleri

 • Hasaları ayağa kaldırmaktadır.
 • Ayaktaki hastayı oturtabilmektedir
 • Sırt kısmı arkaya doğru gidebilmektedir.
 • Ayak kısmı havaya kalkmaktadır.
 • Ayağı kaldırıp sırtı indirerek, yatma pozisyonuna getirip yatılabilir.
 • Altı tekerleklidir, rahat bir biçimde hareket ettirile bilinir
 • Çok çok rahat ve yumuşak bir koltuktur
 • Tüm hareketlerini kumanda ile kontrol edilen motorlar yaptırmaktadır
 • Gerçek deri ve kumaş seçenekleri mevcuttur.
 • Kahverengi ve beyaz olarak iki renk bulunmaktadır.
 • CE sertifikalıdır.
 • 2 Yıl garantisi bulunmaktadır.

Eurostrong Hasta Koltuğunun Sırt ve Ayağının Hareket Etmesinin Avantajları

Eurostrong motorlu koltuk olarak, hem ayak hemde sırt kısmı hareket ettirilmektedir. Eurostrong elektrikli koltuk, tüm hareketlerini motor vasıtasıyla yapar, kol gücüyle hareket eden hiçbir özelliği yoktur. (Manuel modellerimiz hariç)

Piyasada iki, üç veya dört pozisyonlu koltuklar bulunmaktadır. Bunlarda örneğin 3 pozisyonlu koltukta sadece üç farklı pozisyonda koltuğu sabitleyebiliyorsunuz. Eurostrong koltuklar sonsuz pozisyonlu koltuklardır. Pozisyonunu ayarlarken, kumandada düğmeye bastığınız sürece hareket eder, bıraktığınızda ise o konumda kalır. Piyasada alınabilecek hasta koltuklarında, TV koltuklarında veya baba koltuklarında, hareket bakımında en üst modeller Eurostrong koltuklarındadır.

hasta koltuğu

Eurostrong Engelli Koltuklarının (Hasta Koltuklarının) Ayağa Kaldırma Özelliği

Birçok hastalıkta, yaşlılıkta, engellilerde en büyük sıkıntılardan biri ayağa kalkmaktaki zorlanmadır.  Eurostrong Ayağa Kaldıran Hasta Koltukları tam bu iş için üretilmiş özel koltuklardır. tv koltuğu ayağa kalkmış haldeliftli hasta koltuğuKoltukta bulunan mekanizma özel elektrik motoru ve pistonu sayesinde, normal rahat bir koltuk gibi görünse bile tek bir düğmeye basarak öne ve ileri doğru hareket yapmaya başlar. Üzerinde oturan kişiyi çok konforlu, yavaş ve güvenli bir biçimde oturanı ayağa kaldırır. Ayağa kaldıran sandalye olarak kullanımı ise çok kolaydır, kumandanın tek bir düğmesiyle kontrol edilebilmektedir.

Amerika’da, Avrupa’da yıllardır kullanılan bu koltuklar, doktorların ALS, romatoid artrit, diz rahatsızlığı, bel rahatsızlığı, kalça protezi vs. hastalarına kullanması için reçete yazdığı koltuklardır. Hatta o ülkelerde ev kullanımı için alınan ayağa kaldıran koltukların belli bir miktarı, sağlık sigortaları tarafında karşılanmaktadır.

Eurostrong ayağa kaldıran hasta koltukları, artık birçok doktor tarafından hastalarına tavsiye edilmektedir ve kullananlar, hayatlarının değiştiğini ve çok büyük rahatlık sağladığını bildirmektedirler.

Ayağa kalkmakta zorlanan birçok hasta, ayağa kaldıran engelli hasta koltuğumuz olmadığında ayağa kalmak için birinin yardımına ihtiyaç duymaktadır. Buda hastaların veya yaşlıların özgürlüğünü sınırlamakta, ayrıca her ne kadar dikkatli kalkmasına yardımcı olunsa da, kalkarken yine de dize veya bele aşırı güç gelebilmektedir. Eurostrong koltuklarda, kalkarken oturma pozisyonundan yavaş yavaş yükselip ileri gidildiği için dizlere, bele kalçaya çok az güç binmektedir. Kolayca ayağa kalkmayı sağlar.

Kalça protezi, diz protezi veya farklı ameliyatlar geçirenlerde de koltuklarımız iyileşme sürecinin daha iyi geçmesini sağlamaktadır.

Eurostrong Koltukların Yatak Haline Gelmesi

Eurostrong yaşlı koltuklarımız (Hasta koltuğu, geriatri koltuğu) yatak haline gelebilmektedir. Kumandasıyla sırtını komple yatırıp, ayak kısmını tam yükselttiğinizde, 185 cm lik  tek kişilik bir yatak haline gelmektedir. Bir faydası da yatak halini alabilen koltuğun üstünde oturan kişi, hatta uykuya dalmış bile olsa, uyanmadan, ayağa kalkmadan üstündeyken koltuk halinden yatak haline geçebilmektedir. Bu Alzheimer, ALS, Demans, felç vs. gibi hastalarda büyük bir kolaylık ve konfor sağlamaktadır. Uzun süre koltukta oturan kişiler istedikleri an yatarak uyur, istediklerinde oturur, istediklerinde ise hiç bir efor sarf etmeden ayığa kalkabilirler.

hasta koltuğusprit hasta koltuğu

Birçok bizden ürün satın alan ağır hasta müşterilerimiz, koltuğu aldıktan sonra hayatlarının büyük bir kısmını koltukta geçirdiklerini artık yatağa sadece geceleri yatmak için gittiklerini belirtmektedirler. Normalde bir koltukta oturduklarında, yorulunca dinlenmek için ayağa kalkıp odalarına gidip yatarak bir miktar dinlenip tekrar geri geldiklerini, fakat artık bu koltukla buna ihtiyaç kalmadığını, koltukta en rahat ettikleri şekilde oturup istediklerinde ise uyuduklarını belirtmektedirler.

Gün içinde bu kadar yoğun kullanılan, hatta hastaların hayatlarının yarısından daha fazla bir sürenin hasta koltuğunda geçtiği düşünüldüğünde, piyasadaki en kaliteli ve fonksiyonel ürünü almak gerekmektedir. Eurostrong Hasta koltukları bu sebeple her türlü standartta en üst seviye hasta koltuğu üretmiş, en üst sınıf motorlu, ayağa kaldıran, ekstra yumuşak, vücudu saran aşırı konforlu ve iki yıl garanti belgesi bulunann bir koltuk ortaya çıkarmıştır.

Hasta Koltuklarındaki Duvara yanaştırabilme ve Hareket Edebilme özellikleri

Eurostrong hasta koltuklarının arkasını duvara çok yakın (7 cm yakınlıkta) koyabilirsiniz. Koltuğun arka kısmını indirirken koltuk öne doğru mekanizması ile hareket ederek duvara koltuğun arkasının sürtünmesini engeller. Bu özelliği olmayan piyasadaki koltuklarda arkaya sırtı direk hareket ettiği için koltuğu duvardan çok uzağa koymanız gerekir. Bu çok önemli bir özelliktir ve eurostrong koltuklarda bulunmaktadır.

Koltuğun altı tekerleklidir, istendiğinde çok rahat bir şekilde yer değiştirlebilinir. Hatta üstünde hasta otururken dinlenme koltuğu itilerek hareket edebilir. Ayağa kalkma özelliği çalıştırıldığında özel ayakları yere basar, ve tekerlek devre dışı kalır. Ayağa kalkarken koltuğun hareket etmesi önlenir.

Hastanelerde Kemoterapi Koltuğu, Diyaliz Koltuğu veya Hasta Refakatçi Koltuğu Olarak Kullanımı

Birçok hastanede koltuklarımız kullanılmaktadır. Özellikle medikal onkoloji bölümlerindeki, kemoterapi koltuğu olarak kullanımı çok yaygındır. Kemoterapi koltuğu olarak koltuklarımız, uzun süre oturan hastaların rahat etmesini sağlamaktadır. İstediği pozisyona koltuğu kumandasıyla rahatça getirmesine imkân vermektedir. Tedavi süresinde istedikleri şiddette masaj yapabilmektedirler. Bunun yanında, ayağa kalkmakta zorlanan hastaları, kumandası ile tek bir düğmeye basarak ayağa kaldırabilmektedirler.

hasta kemoterapi koltuğu eurostrongeurostrong kemoterapi koltuklarikemoterapi koltuğu eurostrong

Yukarıdaki koltuklar, Florence Nightingale Hastanesi Medikal Onkoloji bölümünde kullanılan Eurostrong Kemoterapi Koltuklarıdır.

Hasta refakatçi koltuğu olarak da koltuklarımız çok avantajlıdır. Hasta yanında kalan kişiler, kumandasıyla geceleri koltuğu yatay yatak haline getirebilmekte, gündüzleri isterlerse sadece ayağı kaldırıp, sırtı istedikleri miktarda geri yatırabilirler, uzanma koltuğu olarakta kullanabilirler. Refakatçi koltuklarında daima refakatçiler oturmamakta, arada hastalarda oturmaktadır. Bu durumda ayağa kalkmakta zorlanan hastalar, rahatça ayağa kalkabilirler.

Hasta muayenehanelerinde, dental (dişçi) kliniklerde, muayne odalarında ve hastalenlerde bekleme koltuğu olarakta çok kullanılmaktadır. Özellikle ortopedi, beyin cerrahisi, geriatri bölümü, yaşlı bakım evi, huzurevi vs. gibi gelen hastaların oturma zorlu çekme ihtimalinin fazla oldu yerlerde  koltuklarımız çok faydalı olmaktadır.

Koltuğun Ölçüleri

Sprit-II Koltuk Ölçüleri

 • Koltuğun Genişliği: 85 cm
 • Koltuğun Yüksekliği: 104 cm
 • Koltuğun Derinliği: 95 cm
 • Ağırlığı: 50 kg

Dream Koltuk Ölçüleri

 • Koltuğun Genişliği: 105 cm
 • Koltuğun Yüksekliği: 102 cm
 • Koltuğun Derinliği: 98 cm
 • Ağırlığı: 50 kg

Nasıl Sipariş Verebilirsiniz

(0850) 255 0 750 numaralı telefonu arayarak siparişinizi verebilirsiniz. İstanbul içindeki teslimatları, kendi araçlarımızla yapmaktayız. İstanbul dışındaki teslimatları, ambar / kargo ile adresinize göndermekteyiz. Peşin veya kredi kartı ile taksitli alabilirsiniz. İstanbul içi siparişlerinizin ödemesini teslimat sırasında yapabilirsiniz.

Showroomumuzda koltukları deneyip görebilirsiniz.
Adres: Mimoza Sok. 5/A Bostancı Kadıköy, İSTANBUL