Eurostrong Tv koltukları (Baba koltukları) aynı zamanda masaj koltuğudur. Masaj fonksiyonları için ayrı bir kumandası bulunmaktadır. Bu kumanda ile koltuğun tüm masaj özelliklerini kontrol edebilirsiniz.

Eurostrong masaj koltuğu masaj bölümü adaptör ile fişe takılmaktadır ve masaj motorlarına düşük voltaj elektrik gitmektedir, buda koltuğun emniyetini artıran bir özelliktir.

Eurostrong Masajlı Tv koltuğu Kumanda Kullanımı

Masaj kumandası - Eurostrong masaj koltuğu
TV Koltuğu Masaj Kumandası
  1.  ON/OFF (Açma / Kapama): Bir kere basıldığında masaj fonksiyonu çalışmaya başlar. İkinci kere basıldığında durur.
  2. MODE (Masaj Tipi): Bir kere basıldığında bir masaj tipinden diğer bir masaj tipine geçer. İkinci kere basıldıpında diğer bir masaj tipine geçer. Beş değişik masaj tipi bulunmaktadır.
  3. INTENSITY (Masaj Yoğunluğu): Bir kere basıldığında masaj yoğunluğu değişir. Üç değişik masaj yoğunluğu bulunmaktadır.
  4. SHOULDER (Omuz): Bir kere basıldığında omuz bölgesinde masaj başlar, ikinci kere basıldıığında durur.
  5. SEAT (Oturma Bölümünde): Bir kere basıldığında oturma bölümünde masaj başlar, ikinci kere basıldığında durur.
  6. BACK (Sırt): Bir kere basıldığında sırt bölgesinde masaj başlar, ikinci kere basıldığında durur.
  7. LEGS (Bacak): Bir kere basıldığında bacak ve ayak bölgesinde masaj başlar, ikinci kere basıldığında durur.
  8. HEAT (Isı): Bir kere basıldığında ısıtma başlar, ikinci kere basıldığında durur.

 

 

Eurostrong Masaj Koltuğu Hasatalarda Kullanımı

Koltuğun masaj özelliği kan dolaşımındaki rahatsızlıkların azalmasına, az hareketten ve vücudun tek bir yerine fazla basınçla kanın az gitmesinin neden olduğu yatak yarasının engellenebilmesine ve kişinin kendini dahada iyi hissedebilmesine yardımcı olabilir. Profesyönel büyük masaj koltuklarında bulunan sert masajlar, yaşlı insanların kemiklerinde kırılma ve çatlamaya yol açabileceği için, doktorlar tarafından çok tavsiye edilmemektedir. Fatak Eurostrong koltuklardaki masaj yaşlı insanlardaki bu tür kırılmalara ve çatlamalara neden olabilen yoğurma biçiminde masaj değildir. Koltuklarımızdaki masaj tipi çeşitli hız ve çeşitlerde titreşimler şeklindedir.

Isıtma özelliği ise açıldığında, koltuğu ısıtmakta ve soğuk havalarda oturan kişiye konfor sağlamaktadır. Isıtma özelliği açık unutulması durumunda kendi kendine bir süre sonra kapanarak emniyet sağlamaktadır. Bunun yanında ısıtma özelliği piyasadaki elektrikli battaniyeler gibi direk 220 voltla çalışmayıp, adaptörden gelen düşük voltajla çalışmakta, buda kullanım emniyetini artırmaktadır.