TEMPUR Materyali

TEMPUR Materyali, eşsiz basınç hafifletici özellik taşıyan visko-elastik, ısıya duyarlı açık hücreli bir materyaldir. Ağırlık altında basit bir şekilde sıkışan ve kısa sürede bozulan düzensiz hücre şekilleri özelliğini taşıyan sıradan poliüretanların aksine, TEMPUR Basınç Hafifletici Materyal, milyarlarca visko-elastik yuvarlak şekilli açık hücrelerden oluşmaktadır. Hücreler vücut ısısına ve ağırlığına karşılık vermektedir ve hastanın vücudunun tam hatlarına göre şekillenmek için yer değiştirip pozisyonlarını yeniden organize etmektedirler. TEMPUR Basınç Hafifletici Materyal sıcak alanlarda daha da yumuşar, daha az vücut temasının gerçekleştiği daha soğuk alanlarda ise daha sert kalır.

Tempur vucudun şeklini alması
TEMPUR, vücudun tam hatlarına uyum sağlayan açık hücreli visko-elastik, ısıya duyarlı bir materyaldir.
Tempur malzemesi
TEMPUR 85-110 kg/m3’lük bir özkütleye sahiptir. Açık hücre yapısı havanın dolaşımına olanak tanır.

BASINÇ DAĞITIM KIYASLAMASI

Bir bilgisayara bağlı olan basınç sensörleri ile birlikte elastik bir örtü kullanılarak, basınç hafifletmesini kıyasladık. İki görsel, 90 kg ağırlığındaki bir kişinin standart bir hastane minderine kıyasla, bir TEMPUR-MED Minderine uzandığında ne olduğunu göstermektedir. Ölçümler göstermektedir ki TEMPUR-MED Minderi vücut basıncını hafifletmede açık ara farkla en iyisidir. (Test edilen kişi sırt üstü uzanmıştır).

 

basinc-standart-hastane-yatagi
Standart Hastane Yatağı
Tempur med yatak
Tempur-Med Hastane Yatağı

 

BİLGİSAYARLI BASINÇ DAĞILIM KIYASLAMASI

Açık mavi ve mavi alçak basınçlı alanları göstermektedir. Sarı, turuncu ve kırmızı, vücudun yüksek, rahatsız basınca maruz kaldığı bölgeleri göstermektedir

Su Geçirmezlik

Tüm TEMPUR-MED ürünleri su geçirmez ve hava geçirgen PU-kılıfı ile kaplıdır. PU-kılıfı sızıntıdan kaçınmak için kaynak dikişi ile dikilmiştir. Çıkarılması kolay olan PU-kılıfı makinede yıkanabilir (95  ͦC) ve hastanelerde yaygın olarak kullanılan temizleme maddeleri ile birlikte kolaylıkla temizlenebilir, arındırılabilir ve steril hale getirilebilir.

Tempur-Med su geçirmez
Tempur Med Kılıfları Su Geçirmez